فیلم های (xmen) مردان ایکس یک فیلم پرفروش در دهه ی اخیر بوده است و بازی و فیلمش همزمان در سال 2009به بازار امد که روندی بالا( با توجه به تبلیغات زیاد و گرافیک) دارد.می توان گفت که روند بازی شبیه

matrix:path of neo,GOW,ninja gaiden 1 a 2 است.نسخه ی ds ان کمتر به چشم می اید و به ترتیب ps3,psp,ps2

استاین بازی که با اکران فیلم تولید شده با توجه به انتظارات فروش خوبی داشته است.

در اول بازی در اولین دمو ولوراین دستگیر شده  و قصد دارند با شک برقی حافظه ی او را پاک کنند و دقیقا ماجرا ها ( به جای پاک شدن) دوباره در مغز ولوراین تدایی می شود.در سیستم هارد(hard) بازی کمی سخت می شود ولی کلا بازی ساده و کم محتوا است.باگ ها(BUG) هم تاحدودی زیادند.(نقص های گرافیکی.بعضی غولاخر ها جذا ب هستند ولی بزودی تکراری می شوند ولی روند تند بازی اجازه نمی دهد بازی خسته کننده شود.+

در قسمت قبل که یک بازی زیبا و جالب و سینمایی بود (xmen:the official games) را می توان بهترین این سری دانست و به هیچ وجه به این موفقیت سری های گذشته دست نیافتند.

چند نکته در بازی:

1-در کشتن روبوت ها مخصوصا یک روبوت دچار مشکل می شوید چون نه او قدرت دارد شما را انقدر بزند تا قدرت خشم فعال شود و شما ان را بکشید و نه شما می توانید او را بکشید زیرا پتانسیل او جوری است که بعد از زدن ضربه ی فجیع جان خود را کمابیش پر می کند و در این حین خیلی زود بدن ولوراین ترمیم می شود و نمیمیرید !

2-بازی انقدر ساده است که(point easy) که شما باید به دشمنان بگویید مرا بیشتر بزنید تا جان شما را زودتر بگیرم.(به نکتی ی قبل توجه) یعنی باس های(boss) مدافعبا بیشتر زدنشان مارا راحت تر خوشبخت و خود را زودتر بدبخت می کنند.

3-ایکن های ابی برای دید بهتر باس های نامریی است.

4- دشمنان بازی که تکراری می شوند هیچ / تقلید از بازی های برتر نیز نوعی ضعف بشمار می اید.-

5-درحالیکه دکتر شکنجه گر ام ها میگوید ((why can I surprise?)) و ولوراین را به جاای دیگر می فرستد و روی مانیتور مشت می کوبد.بلاخره ماجرای شک (shock) به جایی مرسد که فلش بک(flash back) پایان می یابد.میرسد به( زمانی که او دستگیر بود)

حالا از صندلی شک برقی بلند می شود.و با قدرت خشم بیشتر در اهنی را میشکند و پشت ماجرا را می یابد.و زنش را می یابد که در صحنه حضور دارد و بعد از چند تغییر مکان در مبارزه به رییس بازی همانند بازی های قبلی او را شکست می دهد. سیستم سیو ها(save) اتوران

(autoran) اند.ولی امکان تغییر است.به ازای تمام کردن مراحل در محدوده ی زمانی معین یک فیلم ( مسخره) از (challenger) چلنج می شود.

6-با جمع اوری ایتم ها میزان جان خنجر ولوران و قدرت ضربه ها را می توان بالا برد.حرکات تاکتیکی و ترکیبی این شخصیت درقبال دیگر گیم های این سری زیادتر است.حتی قدرت خشم که در تمام بازی ها استفاده شده خیلی دست و دلبازانه تر درمقابل تکنیک های ولوراین به او می دهد.

7-دشمن ها از همه جا سرازیر می شوند و می خواهند ضعف های کلی بازی را بپوشانند.علاوه بر هوش مصنوعی ضعیف دشمنان گرافیک فیزیکی بازی هم خیلی بد است سازنده ی بازی (xmen origin)

vaven  است که همه ان را با بازی soldier of forein  می شناسند.

7.5

gameplay

6

graphic

6.5

cost

5

sound

 

امتیاز کل از 10:6.1